Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Nezvládám splácet půjčku, co mám dělat?

 

Bankovní či nebankovní úvěr je finanční služba, která by nám měla pomoci ve chvílích, kdy chceme realizovat nějaký projekt, ale nemáme na něj dostatek prostředků. Ať už se jedná o rekonstrukci koupelny, koupi automobilu a nebo vybavení do obývacího pokoje. Takovýto život na dluh vypadá na první pohled poměrně idylicky, ale jen do té doby, dokud takové půjčky dokážeme splácet, aniž by to ohrožovalo kvalitu našeho života nebo našich blízkých.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu až se ucho utrhne. Toto přísloví by si měli vzít někteří z nás k srdci. Ne každý dokáže odhadnout, zda ho vypočítaná měsíční suma nezatíží až příliš. Ano i poskytovatelé by měli ověřit, zda budeme schopni úvěr splácet, ale co si budeme povídat, stát se může cokoli. Hrozí ztráta zaměstnání, dlouhodobá nemoc nebo jen vyšší výdaje. Jak předcházet problémům se splácením půjček?

Vyhněte se půjčkám obloukem

Trochu úsměvná rada, ale jak jinak takovým potížím lépe předcházet než se vyvarovat půjčce jako takové. Není lepší najít jiné alternativy jak financovat daný záměr? Lidé intuitivně sahají po těch nejrychlejších a nejjednodušších řešeních, ale to neznamená, že jsou správná. To že nám každý měsíc z účtu zmizí několik tisíc dokáže znepříjemnit život na několik měsíců, dokonce i let. Promyslete to.

Pojistěte se

Chcete mít jistotu, že úvěr neohrozí vaši rodinu v případě, že přijdete o práci nebo budete hospitalizovaní? Není nic lepšího než k dané smlouvě uzavřít i pojištění, které vás ochrání při nečekaných událostech.

nezvládám splácet půjčku, co mám dělat?

Vím, že problémy nastanou

Víte, že brzy nastane situace, kdy nebudete schopni včas splácet své půjčky? Klid, nejste první ani poslední komu se někdy stalo něco podobného. Ihned zkontaktujte vašeho poskytovatele a vyličte mu vaši aktuální situaci. Pokud uvidí, že se snažíte tyto komplikace aktivně řešit jistě se dohodnete na schůdném východisku. Rozhodně se nesnažte vyhnout zodpovědnosti, pouze tím celou situaci zhoršíte, čehož byste později litovali.

Už to začalo

Dorazily první upomínky? Nenechte to tak a stále usilujte o prodloužení splatnosti, splátkový kalendář nebo odložení splátek. Více vstříc vám pravděpodobně vyjdou bankovní společnosti, ale to neznamená, že v případě nebankovního úvěru se o nic nepokusíte. S nečinností budou sankce, penále a pokuty jen narůstat. 

Pozor na zbrklá řešení

Jakmile se dostaneme pod tlak začínáme být zoufalí, jak se říká tonoucí se stébla chytá a to je přesně ta chvíle, kdy naši šanci na záchranu doslova pohřbíme. Nikdy nesplácejte staré půjčky dalšími úvěry, nejen, že v tom ztratíte přehled, ale budete na tom ještě hůř i když to možná v dané situaci vypadá, že jiné řešení neexistuje.

Konsolidujte nebo refinancujte dokud je čas

Díky konsolidaci budete moci své finanční závazky jako jsou půjčky, kontokorenty a leasingy sloučit do jednoho, tudíž budete splácet jen jednu splátku a ve výsledku ušetříte. To zní skvěle, aby aby vám mohla být taková konsolidace schválena je nutné, aby byla vaše platební historie v pořádku. Refinancování je obdobná služba, kde je daný úvěr převeden k jiné společnosti, ale za lepších podmínek. 

Obě tyto varianty vám mohou neskutečně pomoci, ale musíte dbát na to, aby nebylo už pozdě.

Zatněte zuby!

Občas se prostě vyplatí zatnout zuby a vypořádat se vším sám/a. Najít si druhé zaměstnání nebo brigádu může být těžké, ale pořád lepší než čekat na to než nám u dveří zazvoní exekutor. Pokud si stále nevíte rady vyhledejte pomoc nezávislých odborníků ve finanční sféře, kteří vám dokážou pomoci.

 

 

Máte zájem o půjčku?

 

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2019 XXLCredit.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.