Stránka je zabezpečena pomocí SSL

Jak se stát díky Zonky rentiérem?

 

O stránce Zonky.cz jste pravděpodobně už slyšeli z televizních spotů či reklam na internetu. Pro ty, kteří nemají páru čím se Zonky (oficiálně Benxy s.r.o.) zabývá jde o společnost, která zprostředkovává takzvané P2P půjčky. Jednodušeji řečeno fyzické osoby půjčují jiným lidem, což vyjde mnohem levněji než v bance. Sami si vyberete, zda se stanete investorem a nebo budete na platformě poptávat úvěr. Díky tomuto systému není nutné zaměstnávat tolik lidí, tudíž je režie společnosti mnohem nižší a zároveň mohou nabízet úrokové sazby pro žadatele o půjčku již od 2,99 % ročně a zhodnocení investorům kolem kolem 6 %

To zní moc dobře, ale kdo za tím vším stojí, nejedná se o nějaký podvod? Nikoli, tato služba vznikla koncem roku 2014 a zastřešuje ji investiční skupina PPF, jenž řídí nejbohatší Čech Petr Kellner. Pod tento gigant patří i Home Credit nebo O2.

Zonky ve srovnání s konkurencí 

Tisková zpráva vydána v říjnu 2019 uvádí, že Zonky přesáhlo 4 % podíl na trhu spotřebitelských úvěrů, což je nejlepší výsledek za celou historii této firmy. Průměrná úroková sazba českých bank byla v srpnu 2019 8,46 % p.a. a v Zonky pouze 7,46 % p.a. tím dokazuje skvělou konkurenci schopnost vůči bankovním domům.

Přes systém Zonky si lidé již půjčili více 8,6 miliardy korun, to představuje bezmála 55 000 úvěrů.

 Jak funguje Zonky rentiér?

K tomu abyste získali stabilní výnos ve výši 4,4 % ročně nemusíte být žádný investiční guru. Sami si pouze vyberete jak velkou částku chcete vložit a o vše ostatní se postará Zonky rentiér.

Bude vám vytvořeno bezpečné diverzifikované portfolio, které bude generovat každý měsíc stabilní výnosy. 

Vaše peníze budou rozděleny mezi několik stovek úvěrů čím se razantně snižuje riziko. Každý klient zároveň prochází velmi přísnými riskovými schvalovacími procesy. Co to znamená? Z deseti žadatelů o půjčku projde pouze jeden, to je nižší riziko než podstupují banky. Do každého úvěru spolu s vámi investuje i samotné Zonky, tudíž je i v jejich zájmu, aby byly závazky splaceny. Vymáhání nesplacených pohledávek je opravdu důsledné a ve většině případech úspěšné.

Zonky rentiér - výnosy

Reprezentativní příklad

Při vkladu 50 968 Kč za vás po odečtení vstupního poplatku 1,9 % zainvestujeme 50 000 Kč s očekávaným hrubým výnosem 7,36 % p.a., ve kterém není zohledněn poplatek za správu portfolia (1,51 % p.a.) a očekávané rizikové náklady (1,41 % p.a.). Čistý negarantovaný výnos, podléhající zdanění, lze očekávat na úrovni 4,44 % p.a. Žádné skryté poplatky. Modelový příklad vychází z aktuální výkonnosti portfolia Zonky. Očekávaný roční výnos není zárukou budoucích výnosů.

Základní podmínky

 • plnoletost
 • vlastní bankovní účet vedený v České republice
 • vstupní investice ve výši alespoň 50 000 Kč (maximálně 10 000 000 Kč)
 • dva doklady totožnosti
 • email a mobilní telefon

Jaké má Zonky rentiér výhody?

 • velmi nízké riziko, vaše investice bude rozdělena do více než 500 úvěrů
 • roční výnos mnohonásobně vyšší než nabízejí bankovní společnosti
 • své výnosy si můžete nechat zasílat každý měsíc na váš účet v libovolné výši a k jakémukoli datu
 • nemusíte se o nic starat
 • úroky je možné znovu reinvestovat

Jaké má Zonky rentiér nevýhody?

Banky vám sice neposkytnou takto atraktivní úrokovou sazbu, ale veškeré vaše vklady jsou pojištěny do výše 100 000 EUR, což vás chrání v případě, že by se dostala do úpadku. Žádná z investic na Zonky.cz není pojištěna, tudíž zde existuje riziko, že přijdete o část nebo celou investici.

 • poplatkem ve výši 1,9 % z každého vkladu

Pro koho je služba Zonky rentiér vhodná?

Pro každého, kdo je finančně gramotný plus má k dispozici finanční prostředky, které může bez problémů investovat. Zonky rentiér je vhodný pro toho, kdo hledá vyšší úrokovou sazbu, ale zároveň nechce podstupovat příliš velké riziko. 

Kdo by se měl této příležitosti vyhnout?

Ten, jenž není finančně gramotný. Rovněž člověk, jehož výdaje jsou příliš vysoké na to, aby mohl provést investici. Také jej nedoporučujeme každému, kdo by tímto krokem ohrozil svou rodinu a chod domácnosti. Zonky rentiér není určený pro investory, kteří hledají vyšší zhodnocení než 4,5 % ročně.

Jak se mohu stát rentiérem?

Na titulní straně Zonky rentiér klikněte na tlačítko " Registrovat se" následně si nastavte investiční plán přesně tak jak vám to vyhovuje.

Dalším krokem je krátká registrace:

Přečtěte si pravidla portálu, vyplňte jméno + příjmení a pokračujte dále:

Zonky registrace

Vyplňte email:

Zonky registrace

Zvolte si heslo, které obsahuje alespoň 8 znaků, jedno velké písmeno a minimálně jednu číslici:

Zonky registrace

Doplňte vaše rodné číslo:

Zonky registrace

Mějte po ruce Občanský průkaz a druhý doklad totožnosti:

Zonky registrace

Nahrajte na portál požadované dokumenty, ověřte si svůj účet, vložte peníze a staňte se rentiérem ještě dnes!

Zonky registrace

Jak podepíši smlouvu?

Pomocí SMS, jenž obdržíte na mobilní telefon, který jste uvedli v registraci.

Co se stane po vložení financí na můj účet?

Ihned poté začne Zonky s budováním vašeho portfolia, Tento proces může zabrat 10 - 60 dnů, proto buďte prosím trpěliví. Vše závisí na tom jak velký vklad provedete. Aby bylo riziko co nejnižší bude částka proinvestována minimálně na 490 pohledávek. 

A co poplatky?

Každý vklad je zatížen vstupním poplatkem ve výši 1,9 %. Výběry jsou zcela zdarma. Následně je zapotřebí od hrubého výnosu odečíst náklady na správu portfolia a rizikové náklady. Každé portfolio je jedinečné, proto se výsledné náklady budou lišit.

Mohu své portfolio spravovat?

Ano, samozřejmě. Po přihlášení do vašeho účtu uvidíte vše potřebné.

Kam se mám obrátit v případě dotazů nebo nějakého problému?

Dotazy a připomínky směřujte na: 

[email protected]

nebo infolinku:

800 449 449

Závěrem

Zonky samozřejmě nabízí stále možnost klasického investování, které nabízí vyšší úrokovou sazbu, ale sami si musíte vybrat kam peníze vložit. Zonky rentiér je rozhodně výbornou alternativou pro ty, kteří mají peníze navíc, ale nestojí o to, aby ztrácely svou hodnotu na spořících účtech.

 

Máte zájem o půjčku?

 

Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. není zprostředkovatelem ani poskytovatelem půjčky, nýbrž pouze správcem reklamních kampaní a správcem této domény. Společnost INTERSTORE CAPITAL s.r.o. je vázaným zástupcem firmy VOLSOR s.r.o., IČO: 013 85 011; DIČ: CZ01385011 sídlem Praha 1, Staré Město, Na Příkopě 392/9, PSČ 110 00 zapsaná v obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 201387 Tyto Internetové stránky jsou napojeny na automatizovaný systém Volsor na vyhledávání finančních služeb, a to konkrétně půjček, zápůjček, úvěrů nebo jiných obdobných finančních služeb (dále též jen Systém). Systém pouze zpracovává žádosti zájemců o finanční služby třetích osob – úvěrových společností. Systém samostatně neposkytuje žádné finanční služby, pouze spojuje zájemce o finanční služby s úvěrovými společnostmi.

 

Copyright © 2015 - 2020 XXLCredit.cz. *Informace uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí být aktuální. Podmínky se liší podle vybrané úvěrové společnosti.