Půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení

Mít vlastní byt nebo dům, to je sen mnoha mladých párů a rodin. Cena nemovitostí neustále stoupá, tak proč vyhazovat peníze za nájemné, když se můžeme nastěhovat do vlastního, že? Spotřebitelské úvěry na bydlení rozdělujeme do dvou skupin. Tou první je klasická hypotéka, kde je zpravidla vyžadovaná zástava nemovitosti a takzvaná americká hypotéka, zde se 100% nejedná o půjčku na bydlení, protože tyto peníze můžeme použít na cokoli. Jaká půjčka na bydlení se skutečně vyplatí?

Půjčka na bydlení v bance

Samozřejmě záleží na tom o jakou sumu máte zájem a jak dlouho ji chcete splácet. U částek vyšších než 1 000 000 Kč se vyplatí vybrat hypotéku, která je poskytována se sazbou od 1,68% ročně. Je dobré, když máte po ruce alespoň 10% z částky o kterou usilujete. Banky jsou schopné vám nabídnout nejlepší podmínky na trhu. Dobu splatnosti až 30 let a mnoho dalšího. Pokud máte zájem o nižší částku můžete požádat o klasický úvěr na bydlení. Tyto peníze jsou nejčastěji použity na rekonstrukci bytového jádra a nebo úpravu obývacího pokoje. U tohoto produktu není nutná zástava nemovitosti. Na nákup nového nábytku nebo výstavbu garáže je tato služba ideální.

půjčka na bydlení
půjčka na bydlení

Půjčka na bydlení, výhody: investice do nemovitosti

  • svoboda. můžete žít jak chcete vy a ne podle toho jak vám nařídí ostatní
  • žádné nájemné, už se nemusíte bát neustále narůstajících poplatků
  • výborná investice do budoucna (při výběru dobré lokality cena nemovitosti stoupá ještě rychleji)
  • možnost zhodnocení
  • zajištění na stáří

Úvěr ze stavebního spoření

Pokud máte založené stavební spoření můžete své bydlení financovat rovnou z něj. Je zde na výběr mezi řádným a překlenovacím úvěrem. V případě, že nesplníte podmínky pro získání řádné půjčky budete muset zvolit již zmíněný překlenovací úvěr.

Jedná se o tyto podmínky:

  • mít naspořeno alespoň 30% – 50% z požadované sumy
  • spořit si alespoň 2 roky
  • získat dostačující spořící číslo (tyto údaje posuzuje každá banka jinak)

Nebankovní půjčka na bydlení

Nebankovní společnosti také poskytují půjčky na bydlení a dokonce i lidem, kteří se dostali do registru dlužníků a banka jim odmítá půjčit. To zní moc hezky, ale zpravidla přeplatíte dvakrát tolik co u banky. Mimo banku si raději zažádejte o menší půjčku, kde je možný i nulový úrok.

NEZÁVAZNÁ ŽÁDOST O PŮJČKU BEZ REGISTRU
NEZÁVAZNÁ ŽÁDOST O PŮJČKU BEZ REGISTRU
Půjčka na bydlení
5 (100%) 4 hlasů

Další články