Exekutor

Kam až může exekutor?

Neplatili jste své finanční závazky a bojíte se, aby vám na dveře nezaklepal exekutor? Jak tomu předejít. Zabavení majetku by měla být až ta poslední možnost. Jaké má pravomoci a co by měl dodržovat.

Jaké má exekutor páky?

– obstavení bankovního účtu nebo jeho případná blokace. Jakmile na váš účet přijde nějaká suma může ji exekutor zabavit.

– jsou možné srážky ze mzdy popřípadě z vašich dalších příjmů

– soupis vašeho majetku a následné zabavení

– možný prodej vašeho majetku v dražbě

Mobiliární exekuce

Terénní vymáhání pohledávky. Tento zákrok je opravdu nepříjemný, protože vymahač může vstoupit do vašeho bytu/domu i za předpokladu, že ho tam odmítnete pustit. Mnozí nevědí ani to, že vás může navštívit v době, kdy nejste doma. K tomuto typu exekuce by mělo dojít až v posledním případě, když už není jiná možnost. V první řade vám bude odstaven účet ze kterého si můžete jednorázově vybrat dvojnásobek životního minima (6 820 Kč). Případný zbylý zůstatek na účtu je použitý na moření vašich dluhů. Pokud zbylé peníze nestačí na zaplacení pohledávky může se exekutor zajímat o vaše příjmy a může zajistit jejich srážku.

POZOR!

Exekuční příkaz k soupisu movitých věcí může být vydán již první fázi exekučního řízení, protože soudní exekutor má pravomoc kombinovat druhy vymáhání.

půjčka před výplatou

Co mi exekutor nemůže vzít?

– domácího mazlíčka

– běžný oděv, vybavení domácnosti

– snubní prsten

– zdravotnické pomůcky, které potřebujete v případě nemoci nebo postižení

– hotovost do výše 6820,- což je dvojnásobek životního minima

– pokud jste OSVČ nemůže vám zabavit věci, které souvisí s vaším podnikáním a jsou k vaší práci potřebné

Exekuční řízení opravdu není nic příjemného. Doufáme, že se vyvarujete tomu, aby na vás byl exekuční příkaz vydán. Je lepší si dovolit pouze věci na které mám. Postupem času si na ně jistě našetříte. Dejte si pozor na drahé a nevýhodné půjčky.

NEZÁVAZNÁ ŽÁDOST O PŮJČKU BEZ REGISTRU
NEZÁVAZNÁ ŽÁDOST O PŮJČKU BEZ REGISTRU
Exekutor
4.9 (97.5%) 8 hlasů

Další články