Dětské konto

Dětské konto

Finanční gramotnost je v České republice opravdu nízká. Velkou nevýhodou je, že se tomu nevěnují školy, které by měly vyučovat alespoň základy. Bohužel toto záleží pouze na vás. Je velmi důležité, aby jste své děti naučili jak zacházet z penězi. Vysvětlili jim základní věci jako: hodnota peněz, co je to bankovní účet i kreditní karta. Začněte pomalu. Výhodou je, že dětské konto můžete své ratolesti založit už v osmi letech.

Vysvětlením základních principů možného zhodnocení financí se posunete zase o něco dál. Například: Tady máš 100 korun, když si je uložíš přidám ti k nim každý měsíc 20 Kč. Dítě se naučí šetřit. Zeptejte so ho, co by si za naspořené penízky chtěl nebo chtěla koupit. Pokud dostane váš syn nějaké peníze od babičky řekněte mu ať si třetinu uloží na dětské konto.

Není nutné učit vaše děti nic složitého. Ale založením účtu mu opravdu pomůžete. Naučte ho jak se s kontem zachází. Může zjistit zůstatek na účtu v internetovém bankovnictví? Mějte pod kontrolou všechny možné poplatky a dopředu si zjistěte kolik zaplatí na dodatečných službách. Dbejte na to, aby všechny peníze děti ihned neutratily.

Dětské konto můžete dnes založit téměř v jakékoli větší bance. Veškeré vklady jsou pojištěny do výše 100 000 Euro (přes 2,7 milionu korun) stejně jako na běžném účtu. Nezapomínejte na to, že dětské účty mají několik omezení a platby mohou jen přijímat.

Co je důležité při založení dětského konta?

– Od kolika let mohu synovi/dceři účet založit?

– získá vaše dítě založením účtu i platební kartu?

–  Je k účtu zřízeno i internetové bankovnictví?

– Je možné nastavit měsíční limity pro výběr z karty?

– Kolik stojí výběry z cizích bankomatů a kolikrát může dítě za měsíc peníze vybrat?

– Poskytuje tento účet nějaké zhodnocení?

U kterých bank dětský účet hledat?

– ČSOB

– Česká Spořitelna

– Komerční Banka

– Moneta Money Bank

– UniCredit Bank

Máte finanční potíže? – rychlá nebankovní půjčka

NEZÁVAZNÁ ŽÁDOST O PŮJČKU BEZ REGISTRU
NEZÁVAZNÁ ŽÁDOST O PŮJČKU BEZ REGISTRU
Dětské konto
5 (100%) 5 hlasů

Další články